Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /var/www/biz.merlin.ua/wp-content/themes/merlin/merlin.template#template on line 43

Маршрутизатор

Різновиди мережевих пристроїв і їх призначення

Бездротовий маршрутизатор (або роутер) – мережевий пристрій, який надає доступ до мережі Інтернет бездротовим й провідним пристроям (ПК, ноутбуки, планшети, смартфони) через одне фізичне інтернет-з’єднання (кабель)
Бездротова точка доступу – мережевий пристрій, який являє собою міст між провідним і бездротовим сегментами домашньої або офісної мережі, або, іншими словами, дозволяє бездротовим пристроям підключитися до домашньої або офісної мережі
Бездротовий адаптер – встановлений всередині або зовні ПК, ноутбука, смартфона або планшета модуль Wi-Fi, який призначений для підключення пристрою до бездротової мережі
Повторювач (ретрансляція, ретранслятор) – мережевий пристрій, що збільшує площу покриття бездротової мережі

“Мертві зони” і їх покриття

Втрати сигналу Wi-Fi при подоланні перешкод з різних матеріалів.

Залізобетонні стіни добре поглинають сигнал Wi-Fi, тому для покриття віддалених приміщень використовують точки доступу або повторювачі. Тепла підлога може стати ідеальним екраном, який повністю гасить сигнал Wi-Fi. У цьому випадку ми також радимо використовувати точки доступу. Під час роботи мікрохвильова піч випромінює радіохвилі, які можуть заважати роботі вашої Wi-Fi мережі. Щоб уникнути можливих проблем з Wi-Fi мережею під час роботи мікрохвильової печі, розташуйте її якомога далі від звичних місць, де ви користуєтеся Wi-Fi. Використання DECT-телефону може заважати роботі Wi – Fi мережі. Тому ми рекомендуємо розташовувати DECT-базу і роутер якнайдалі один від одного. Звичайне дзеркало також є серйозною перешкодою для сигналу Wi-Fi. З цієї причини за дзеркальною шафою-купе або за звичайним дзеркалом на стіні може утворитися “мертва зона”, де сигнал буде значно ослаблений або навіть може повністю бути відсутнім.

Розташування мережевих пристроїв

Щоб бути впевненим у покритті мережі, рекомендуємо встановити роутер в центрі приміщення, де ви плануєте користуватися мережею. Наприклад, якщо ви не плануєте користуватися бездротовою мережею в коморі або ванній кімнаті, намагатися покрити ці приміщення немає сенсу. Для створення надійної бездротової мережі в квартирах невеликої та середньої площі (приблизно до 70 м2) досить буде одного бюджетного маршрутизатора. Якщо ви берете в оренду наш роутер, ми відправляємо кошти від оренди волонтерам на купівлю військовий одяг.

Для квартир більшої площі (100-200 м2) знадобиться маршрутизатор середнього рівня, а при наявності “мертвих зон” – ще й точка доступу.

У великих багаторівневих квартирах або будинках для організації домашньої мережі крім маршрутизатора може знадобитися кілька додаткових пристроїв (повторювач, точка доступу).